ALINTILAR“Kimseyle hiçbir konuda yarış halinde değilim. Kimseden akıllı, kimseden güzel, kimseden iyi olma gibi bir iddiam yok. Kimse için en değilim. Daha değilim. Bu devasa iddiasızlığın bana verdiği özgürlüğün hastasıyım.”

Sabahattin Ali

“Bir oyun oynuyorlar. Oynamıyormuş gibi yapma oyunu. Oyunlarını gördüğümü belli edersem onlara,kuralları bozmuş olurum, o zaman cezalandırırlar beni. Onların oyununu oynamam gerek, oyunu gördüğümü görmeme oyunu.”

Ronald David Laing

“Her zaman aynı insanları görürsek, onları yaşamımızın bir parçası saymaya başlarız. Yaşamımızın bir parçası saydıkça da onlar bizim yaşamımızı değiştirmeye kalkışırlar. Bizi görmek istedikleri gibi görmezlerse hoşnut olmazlar , canları sıkılır çünkü efendim, herkes bizim nasıl yaşamamız gerektiğini elifi elifine bildiğine inanır. “

Simyacı / Paulo Coelho

“Gizlenen, gösterilmeyen, hissettirilmeyen sevginin zerre değeri kıymeti yok gözümde. Bu duvar da beni çok seviyor olabilir, bilemem.”

Turgut Uyar

“Hissedilmiş olan neyse, yaşamış olan da odur.. İnsan bir düşten de somut bir işten olduğu kadar yorgun dönebilir…”

Fernando Pessoa

“Her mutsuzluğun ötesinde yine yaşam bekler; ama insana özgü bir yeteneksizliktir yaşayamamak. Yoksa hangi balık boğmuş kendini, hangi serçe atlamış damdan.”

Fyodor Dostoyevski

“İnsanlar yavaş yavaş inanmamayı, güvenmemeyi, sevmemeyi ve kronik şüpheci olmayı öğrenir. Bu gerçekleştiğinde artık ne yazık ki çok geçtir. İnsanların “tecrübe” dediği şey budur. Kalbiyle bağlantısını kesmiş bir insana -tecrübeli- denir.”

Sigmund Freud

“Onca sevgiye rağmen kalbi filizlememişse, toprağı sen değilsindir.”

Cahit Zarifoğlu

“İki bireyin buluşması, iki kimyasalın temas etmesi gibidir: Herhangi bir reaksiyon meydana gelirse, ikisi de dönüşüme uğrar.”

Carl Gustav Jung

“Sizi sevmediğimi düşünüyorsanız muhtemelen sevmiyorumdur. Sevdiklerimi şüpheye düşürmem.”

Charles Bkovski

“İhtiyacımızdan fazla olan her şey zehirdir. Bu güç olabilir veya tembellik. Yiyecek, ego, hırs, ihtiras, kendini beğenmişlik, korku, öfke, kıskançlık ve hatta iyi niyet. Yaşamın özü ve şifası dengede kalabilmektir.”

Serkan Karaismailoğlu

“İnsanı sessiz kalmaya zorlayan acı, onu bağırmaya zorlayan acısından çok daha ağırdır.”

Füruğ Ferruhzad

“Hayatta öğrendiğim en özgürleştirici şeylerden biri, herkesi sevmek zorunda olmadığımız, herkesin bizi sevmek zorunda olmadığıdır ve bunun tamamen normal olmasıdır.”

Anonim

“İnsanlarla konuşuyorum. Özlediğim tepelere bakıyorum. Her tepe ben değil mi? Her toprak, her insan. Her insan ben değil miyim? Her insan kendi sevgisini taşımıyor mu? O halde neden ilişkileri bir tek insanda toplamak?”

Tezer Özlü